Archív noviniek 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

 

 

 Nedokážem vám v túto chvíľu nič napísať. Len toľko, že Tara po dvojročnom boji s megakolonom, kedy mala diéty začala mať problémy neurologického pvodu. MRI ukázalo nádor na mieche, ktorý sa nedal operovať. Taruške nezaberali lieky na bolesť a bola bez spánku takmer týždeň. Rozhodla som sa viac ju netrápiť. Ďakujem úžasným veterinárom v Bojniciach a krematóriu v Žiline, že pre mňa špeciálne otovrili kremáciu. Nikdy Vám za Vašu ľudskoť neprestanem ďakovať. Od veterinára v Trenčíne som sa ľudskosti nedočkala... Tieto riadky píšem po 3 rokoch (1.2.2024) a stále pri spomienkach plačem. Spomínajte na moju bambuľku v dobrom.

 

 

 

 Fotenie pre poľskú a americkú firmu :)

Tara sa opäť na chvíľu zahrala na modelku a predviedla sa v obojkoch americkej firmy Collar (fotili sme pre nich aj puller, flyber a liker) a postrojoch poľskej firmy Euronova Polska (Pet Nova). Som nadšená že je z toho môjho zlatíčka taká hviezda a že je pri fotení vždy za každú srandu :) Fotky z oboch fotení nájdete aj na webe online pet shopu ABC-ZOO (napríklad postroj https://abc-zoo.sk/24285-postroj-pre-psy-rescue-l-70-95-cm-camuflage.html a obojok https://abc-zoo.sk/23568-kozeny-obojok-waudog-flowers-cierny-35-cm-x-46-60-cm.html).

[7]

12.10.2019 - Klubová výstava Kólií a šeltií Košice

Dnes sme sa s Tarkou zúčastnili klubovej výstavy, ktorá sa konala v našich krásnych Košiciach! Tarka si v triede veteránov vybehala V1 a my sme tak definitívne splnili podmienky pre Slovenského veterán šampióna. Ďakujeme za krásnu organizáciu, ceny a úžasný posudok (ktorý dodám neskôr). Veľmi rada som videla každého koho som už dávno nevidela a dnešný deň som si skutočne užila. A myslím že aj Tarka keďže aktuálne odovzdane bez pohnutia buvinká. Okrem výstavy mám veľkú radosť az j fotky na propozíciach a bannery, kde sa nachádza naša Taruška!

[7]

9.9.2019 - Užívame si leto

Viem že tohor oku stránku dosť zanedbávam, no radšej trávime s Tarou čas na výletoch a prechádzkami ako za počítačom, takže by som leto zhrnula len pár slovami. S Tarkou si ho užívame plávaním pri vodičke a návštevami mesta kde nesmie chýbať jej obľúbená zmrzka ;) Stretávame nových priateľov ako je kríženec vlčiaka Loki, šeltička Flyn a 2 krásne kraťandy Filomélu & Héru Bohemia Elenor. Okrem toho sa Tarke podarilo získať nejakú črevnú virózu tak sme zavítali aj k pánovi doktorovi, no našťastie to vyriešil niekoľkými injekciami a tabletkami. Okrem toho sme navštívili aj krásne levandulové pole, kde sa Tara zahrala na modelku pre môj objektív, ale aj pre fotografku KeskiyöKaala photo. Pridávam pár fotiek a utekám na ďalší výlet, keďže nám začalo naše najmilšie jesenné obdobie ;)

[14]

6.-7.7.2019 - Dogfestival Veľká Ida

Tento víkend sme sa zúčastnili medzinárdnej výstavy psov vo Veľkej Ide. Minulý rok sme ju síce vynechali, no toho roku sme chceli zabojovať o tom psa tak uvidíme či sa zadarí :) Oba dni si Tara odniesla krásny posudok a známku V1, takže sme sa stali veterán šampiónmi vo svojich 8,5 rokoch! Ďakujem za fotky v kruhu a posudok pridám neskôr do sekcie Výstavy 2019.

5.6.2019 - HAPPY 4th BIRTHDAY "A" LITTER ZATHARA

Čas nám stále uteká a ja som popri celom tom zhone ani nestihla poblahoželať našim krásnym A-čkami k ich 4. NARODENINKÁM! Som veľmi rada že majú tak super páničkov ako majú a patrí im moje obrovské ďakujem za úžasnú starostlivosť, pretože nie vždy sa životom prebíja ľahko, no napriek tomu to spolu zvládajú. Mám radosť že sa im darí v rodinnom, no u niektorých aj výstavnom živote a verím, že sa im bude dariť aj naďalej a že budú svoje okolie rozosmievať vrtiacimi chvostíkmi :) Taktiež musím poblahoželať hrdej mamine Abirke, ktorá priviedla na svet toho roku krááásne vnúčatká a Tarka sa tak stala už 2. krát plnohodnotnou babičkou. Tak deti naše všetko najlepšie, čo najviac zdravíčka, radosti a kooopec pamlskov!

13. - 14.4.2019 - KLUBOVÁ A JUBILEJNÁ KLUBOVÁ VÝSTAVA V LUČENCI

Tento víkend sme si s Tarkou po dlhej dobe užili klubovú výstavu v našom obľúbenom Lučenci :) Zúčastnili sme sa oba dni, v prvý sa Tara predviedla v skupine veteránov v konkurencii trikolornej fenky Mighty´s Spring Meadow Gentle Geisha a pod vedením rozhodcu Ruud Santena, si vybehala V1 a BIS Veterán! Mám z toho veľkú radosť a snáď sa nám podarí zaboovať o klubového veterána ;) Druhý deň nás posudzovala pani rozhodkyňa Veronika Puskajlerová, ktorá nás potešila známkou V1 v triede čestnej (bez konkurencie). Dnes nás v záverečných súťažiach porazil krásny dlhosrstý kóliák Atos (Unus pro multis Zelené tuje), no nám to nevadí, pretože sme dostali od pani rozhodkyne krááásny posudok a vyjadrenie, že by nikdy nepovedala na Taru že má 8 rokov, vyzerá vraj výborne na ten vek :) Veľmi sa páčila aj rozhodcovi zo soboty, čoskoro pridám posudok a fotky :) Stretli sme veľa priateľov, našich chovateľov ktorým sa Tara nesmierne potešila. Domov sme si doniesli nové pekné spomienky, krásne fotky a úžasné kokardy s pohárikom, ktorý po 2 rokoch rozšíri našu mini zbierku. Teším sa na nasledujúcu výstavu v Rajeckej Lesnej :)

[7]