Mgr. Lucia Drietomská

*1990, maliar, grafik, fotograf

 

Aj keď tento web nie je o mne, na začiatok by bolo dobré, trochu sa predstaviť :)

Som mladá fotografka pôsobiaca v Košiciach, pre ktorú sa fotografia stala životným poslaním a radosťou :) Už od mala som rada fotila a nechávala ľuďom takouto formou milú spomienku na rodinu, alebo zvieracieho miláčika. A tak ma moje kroky viedli k štúdiu na strenú umeleckú školu (grafika, fotka) a ďalej na vysokú (fotka, grafika, umenie, pedagogika).

Okrem fotky mám záľubu aj v grafike a tak som po škole nastúpila ako grafik a produktový fotograf do internetového obchodu s chovateľskými potrebami. Tu som pôsobila 6 rokov a získala tak cenné skúsenosti s produktovou a (nielen) ateliérovou fotografiou. Práve keď som nahrávala do systému obchodu nové produkty uvedomila som si, že ma každý eshop identické fotky na jednom bielom pozadí. Je tam len produkt a tým to hasne. Zistila som, že ma tieto fotky ale vôbec nebavia a navyše nepodávajú presný obraz o tom, ako produkt vyzerá, keď sa používa v praxi. Vtedy som si povedala že to musím zmeniť a pustila som sa do fotenia produktov priamo na zvieratách, alebo pri ich používaní.

A to bol odrazový mostík pre moje aktuálne zameranie, ktorým je (nielen) zvieracia produktová fotka. Snažím sa každý produkt zachytiť v interakcii so zvieraťom tak, aby mali ľudia predstavu o tom ako reálne vyzerá - mnoho firiem používa totiž počítačové verzie produktov a nie skutočné fotky.

 

PODROBNEJŠIE O MNE               VYBAVENIE               PUBLIKÁCIE               INTERWIEW O MOJICH ZAČIATKOCH

* Za vrchné backstage fotky ďakujem Tomášovi Dančovi a za tie spodné Nicol Urbanovej.

 

 _______________________________________________________________________________________________

 Kde všade nájdete moje fotky?