ANNIE BLACK KRÁSA POLABÍ - "Kayla"

 

 

Annie Black Krása Polabí

* 28.5.2014   29.4.2016

Škótsky ovčiak dlhosrstý - tricolor - 53cm - plnochrupá

(Ch. Born for Agara and African Gold & Abíba Collar Dream)

Chovateľ: Věra Inquortová - www.krasa-polabi.net

Majiteľ: Viktor Pap

Spolumajiteľ: Mgr. Lucia Drietomská -www.zathara.euwww.zathara.eu

Číslo zápisu: ČMKU/CD/23939

 

Po prehranom boji s infikovaným kliešťom (babezióza) nás dňa 29.4.2016 v ranných hodinách navždy naša kráska opustila. Bola si tu krátko no navždy ostaneš v našich srdciach!

 

Niečo málo o malej Kayle:

Annie Black je posledné narodené šteniatko v chovateľskej stanici Krása Polabí, ktoré už chovatelia ani neočakávali. Malinká prišla na svet doslova v utajení, dve hodiny po oficiálnom ukončení pôrodu! Ako už ch.s. napovedá, pochádza z malého českého mestečka Mělník, ktoré je zakotvené neďaleko Prahy. Hoc pochádza až od našich susedov, pani chovateľka bola tak ústretová, že princezničku priniesla na pol cesty, do Púchova. Po 5 hodinovej ceste na miesto predania, sme museli na ten malý uzlíček šťastia ešte chvíľu počkať a tak sme sa napriek horúčave vybrali obzrieť si Púchov. Asi po dvoch hodinách nastala hodina "H" a my sme sa dočkali šteniatka, ktoré už teraz malo "v packách" skoro 400 km cestu! Bolo mi jej trochu ľúto, pretože ju ďalšia 5 hodinová cesta ešte len čakala. Keď sme malú uzreli v aute ako sladko chrupe, napriek vysokým teplotám sme na mieste zamrzli. Niečo tak rozkošné a sladučké som už dávno nevidela (teda okrem mini Tarušky pred tromi rokmi :D). Po vybavení všetkých oficiálnych nutností, sme malú Annie, teraz už Kaylu, vzali do auta a namierili na cestu domov, ktorá ubiehala pomerne rýchlo a maličká celú dobu chrupkala.

Kayla je večne usmiate psíčatko, veselé, hravé, ku iným psíkom veľmi kamarátska, avšak trochu opatrná. Veľmi rýchlo sa učí a ľudí priam zbožňuje, za každým by hneď bežala a vítala sa :) Viac o jej povahe dopíšem, keď sa začne prejavovať a rásť, teraz je na podrobnejšie definície ešte čas. Veríme, že je to veľmi nádejné šteniatko, ktoré sa určite objaví aj na nejakej tej výstave, no to je hudba ďalekej budúcnosti a zatiaľ si budeme užívať krásy šteňacieho detstva :)

Prečo KAYLA?

Toto meno je z počítačovej hry "Prince of Persia" a jeho plná verzia je "Kailina". Na fenečku je to pridlhé a tak sa zvolila zjednodušená verzia jej mena Kayla, čo sa malej ľahšie zapamätá a nám rýchlejšie vysloví :)

 

1,5 ROKA

[3]

1 ROK

[11]

 3 MESIACE

  [4]

 CESTA DOMOV A PRVÉ OKAMIHY

  [16]

 KAYLA U CHOVATEĽOV

  [9]